Terapia widzenia VR

Informujemy, że firma Remmed od pewnego czasu nie świadczy usług dotyczących wynajmu okularów VR na terenie Polski. Zatem, nie jest możliwe skorzystanie z terapii widzenia przy użyciu gogli VR. Zachęcamy do skorzystania z terapii wzroku opartej na innych urządzenia, taką terapię również mamy w naszej ofercie.

Innowacyjna i skuteczna terapia wzroku VR

Rehabilitacja wzroku przy użyciu nowoczesnych okularów VR stworzonych jako produkt medyczny  terapii widzenia to najnowocześniejsza na świecie metoda leczenia zeza, niedowidzenia oraz innych problemów układu wzrokowego. Certyfikowane i unikalne okulary VR to przełom w terapii wzroku. Aplikacja treningowa ze zintegrowanymi ćwiczeniami przypominającymi gry interesuje i angażuje pacjentów.  W związku z tym na efekty terapii nie trzeba długo czekać.

Dostosowanie rehabilitacji wzroku do problemów i potrzeb pacjentów

Ćwiczenia zalecane są głównie dla osób z niedowidzeniem, brakiem widzenia przestrzennego, problemami wergencyjnymi oraz innymi problemami układu wzrokowego. Jedno urządzenie zastępuje wiele urządzeń wspomagających terapię wzroku.

Ze względu na możliwość regulacji szerokości, okulary VR trzymają się stabilnie nawet u dzieci o drobnej budowie. Ponadto konstrukcja gogli treningowych umożliwia ich użytkowanie pacjentom noszącym okulary korekcyjne – nie ma konieczności zakładania soczewek kontaktowych.

Domowa terapia widzenia VR

Proponujemy Państwu rehabilitację wzroku pod zdalną, ścisłą kontrolą specjalisty bez wychodzenia z domu. Turnus terapii trwa miesiąc czasu lub jego wielokrotność, dzięki temu nasi pacjenci mają możliwość do systematycznych sesji ćwiczeniowych i długotrwałych efektów. W związku z każdorazowym uruchomieniem aplikacji przy łączności online, rezultaty osiągane przez pacjenta są na bieżąco przesyłane do chmury.  Optometrysta ma wgląd w wyniki bez konieczności umawiania pacjenta na wizytę. Co więcej specjalista może zdalnie zmieniać parametry gier aby poprawić ich skuteczność podczas domowych sesji. Prowadzący terapię optometrysta ustala także maksymalny czas trwania i ilość przewidzianych sesji ćwiczeniowych na każdy dzień.

Wypożyczany sprzęt na czas turnusu terapii wzroku to:

  • certyfikowane okulary VR z oprogramowaniem,
  • kontroler,
  • tablet z panelem sterującym,
  • karta internetowa.

PEWNOŚĆ

BEZPIECZEŃSTWO

WYGODA

REZULTATY

PROFESJONALNA DIAGNOZA
W GABINECIE
OPTOMETRYCZNYM

TERAPIA DOMOWA
POD PEŁNĄ, ZDALNĄ
KONTROLĄ SPECJALISTY

BRAK MĘCZĄCYCH
DOJAZDÓW,

WIĘKSZE ZAANGAŻOWANIE,
BŁYSKAWICZNE EFEKTY,
SZCZĘŚLIWI PACJENCI

Stacjonarna terapia wzroku VR

Przy wyborze terapii stacjonarnej, wszystkie sesje ćwiczeniowe odbywają się w jednym z naszych gabinetów przy ul. Długiej 68d/2 we Wrocławiu. Pacjentom korzystającym z terapii wzroku przy użyciu okularów wirtualnej rzeczywistości zakładamy osobiste konta monitorujące efekty. Po zakończonej sesji ćwiczeniowej optometrysta uzyskuje informacje na temat trudności z jakimi zmagał się pacjent w poszczególnych grach. Na tej podstawie dopasowuje parametry aplikacji na kolejną sesję terapii wzroku.

Pacjentów zapisujemy na miesięczne turnusy terapii stacjonarnej podobnie jak w przypadku terapii domowej. Co więcej liczba zajęć w gabinecie jest nieograniczona, dostosowana do Państwa możliwości i potrzeb.

Zalety najnowszej możliwości terapii wzroku na świecie

Główną zaletą aplikacji jest pełna kontrola nad obrazem wyświetlanym w okularach oddzielnie dla oka prawego i lewego. Dzięki tej funkcjonalności można dowolnie wzmacniać bodziec wzrokowy dla jednego oka i/lub osłabiać w drugim oku. Specjalista zlecający ćwiczenia ustawia parametry gry tak aby wspierać widzenie w słabszym oku poprzez np. włączenie istotnych elementów gry dla słabszego oka i równoczesne wyłączenie ich dla oka dominującego. Kolejną możliwością nowoczesnej terapii wzroku jest fakt, że obrazy mogą być również przesuwane względem siebie w pionie i poziomie, co daje możliwość użytkowania okularów VR pomimo występowania jawnego zezowania lub celowego wywołania zeza o ile takie działanie jest terapeutycznie uzasadnione.

Forma ćwiczeń wzrokowych w postaci gier na okularach VR jest z reguły bardzo atrakcyjna, dlatego też znacznie ułatwia to osiąganie zamierzonych rezultatów.  Zatem zalecone ćwiczenia wykonywane są z większą starannością i systematycznością niż ćwiczenia oparte na tradycyjnych metodach.

Inny punkt patrzenia na tradycyjną terapię wzroku

Reasumując, okulary VR przenoszą użytkownika w inną rzeczywistość, która po założeniu okularów na głowę staje się bardzo realna – jest jedynym widzianym obrazem. Przestrzeń gry oddziałuje na użytkownika bardzo silnie, tym samym skuteczność ćwiczeń jest równie silna.

Jeżeli chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej lub umówić się na wizytę prosimy o kontakt.

Informacje dla naszych obecnych pacjentów kożystających z terapii widzenia Remmed VR

Instrukcje do gier

W rozwijanej tabeli poniżej znajdują się instrukcje do poszczególnych gier. Tym z Państwa, którzy korzystają z domowej terapii wzroku na googleach Remmed VR zalecamy zapoznanie się z instrukcjami. 

Zobacz również! – Tradycyjna terapia wzroku