Terapia widzenia VR

Innowacyjna i skuteczna terapia wzroku VR

Rehabilitacja wzroku przy użyciu nowoczesnych okularów VR stworzonych jako produkt medyczny  terapii widzenia to najnowocześniejsza na świecie metoda leczenia zeza, niedowidzenia oraz innych problemów układu wzrokowego. Certyfikowane i unikalne okulary VR to przełom w terapii wzroku. Aplikacja treningowa ze zintegrowanymi ćwiczeniami przypominającymi gry interesuje i angażuje pacjentów.  W związku z tym na efekty terapii nie trzeba długo czekać.

Dostosowanie rehabilitacji wzroku do problemów i potrzeb pacjentów

Ćwiczenia zalecane są głównie dla osób z niedowidzeniem, brakiem widzenia przestrzennego, problemami wergencyjnymi oraz innymi problemami układu wzrokowego. Jedno urządzenie zastępuje wiele urządzeń wspomagających terapię wzroku.

Ze względu na możliwość regulacji szerokości, okulary VR trzymają się stabilnie nawet u dzieci o drobnej budowie. Ponadto konstrukcja gogli treningowych umożliwia ich użytkowanie pacjentom noszącym okulary korekcyjne – nie ma konieczności zakładania soczewek kontaktowych.

Domowa terapia widzenia VR

Proponujemy Państwu rehabilitację wzroku pod zdalną, ścisłą kontrolą specjalisty bez wychodzenia z domu. Turnus terapii trwa miesiąc czasu lub jego wielokrotność, dzięki temu nasi pacjenci mają możliwość do systematycznych sesji ćwiczeniowych i długotrwałych efektów. W związku z każdorazowym uruchomieniem aplikacji przy łączności online, rezultaty osiągane przez pacjenta są na bieżąco przesyłane do chmury.  Optometrysta ma wgląd w wyniki bez konieczności umawiania pacjenta na wizytę. Co więcej specjalista może zdalnie zmieniać parametry gier aby poprawić ich skuteczność podczas domowych sesji. Prowadzący terapię optometrysta ustala także maksymalny czas trwania i ilość przewidzianych sesji ćwiczeniowych na każdy dzień.

Wypożyczany sprzęt na czas turnusu terapii wzroku to:

  • certyfikowane okulary VR z oprogramowaniem,
  • kontroler,
  • tablet z panelem sterującym,
  • karta internetowa.

PEWNOŚĆ

BEZPIECZEŃSTWO

WYGODA

REZULTATY

PROFESJONALNA DIAGNOZA
W GABINECIE
OPTOMETRYCZNYM

TERAPIA DOMOWA
POD PEŁNĄ, ZDALNĄ
KONTROLĄ SPECJALISTY

BRAK MĘCZĄCYCH
DOJAZDÓW,

WIĘKSZE ZAANGAŻOWANIE,
BŁYSKAWICZNE EFEKTY,
SZCZĘŚLIWI PACJENCI

Stacjonarna terapia wzroku VR

Przy wyborze terapii stacjonarnej, wszystkie sesje ćwiczeniowe odbywają się w jednym z naszych gabinetów przy ul. Długiej 68d/2 we Wrocławiu. Pacjentom korzystającym z terapii wzroku przy użyciu okularów wirtualnej rzeczywistości zakładamy osobiste konta monitorujące efekty. Po zakończonej sesji ćwiczeniowej optometrysta uzyskuje informacje na temat trudności z jakimi zmagał się pacjent w poszczególnych grach. Na tej podstawie dopasowuje parametry aplikacji na kolejną sesję terapii wzroku.

Pacjentów zapisujemy na miesięczne turnusy terapii stacjonarnej podobnie jak w przypadku terapii domowej. Co więcej liczba zajęć w gabinecie jest nieograniczona, dostosowana do Państwa możliwości i potrzeb.

Zalety najnowszej możliwości terapii wzroku na świecie

Główną zaletą aplikacji jest pełna kontrola nad obrazem wyświetlanym w okularach oddzielnie dla oka prawego i lewego. Dzięki tej funkcjonalności można dowolnie wzmacniać bodziec wzrokowy dla jednego oka i/lub osłabiać w drugim oku. Specjalista zlecający ćwiczenia ustawia parametry gry tak aby wspierać widzenie w słabszym oku poprzez np. włączenie istotnych elementów gry dla słabszego oka i równoczesne wyłączenie ich dla oka dominującego. Kolejną możliwością nowoczesnej terapii wzroku jest fakt, że obrazy mogą być również przesuwane względem siebie w pionie i poziomie, co daje możliwość użytkowania okularów VR pomimo występowania jawnego zezowania lub celowego wywołania zeza o ile takie działanie jest terapeutycznie uzasadnione.

Forma ćwiczeń wzrokowych w postaci gier na okularach VR jest z reguły bardzo atrakcyjna, dlatego też znacznie ułatwia to osiąganie zamierzonych rezultatów.  Zatem zalecone ćwiczenia wykonywane są z większą starannością i systematycznością niż ćwiczenia oparte na tradycyjnych metodach.

Inny punkt patrzenia na tradycyjną terapię wzroku

Reasumując, okulary VR przenoszą użytkownika w inną rzeczywistość, która po założeniu okularów na głowę staje się bardzo realna – jest jedynym widzianym obrazem. Przestrzeń gry oddziałuje na użytkownika bardzo silnie, tym samym skuteczność ćwiczeń jest równie silna.

Jeżeli chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej lub umówić się na wizytę prosimy o kontakt.

Informacje dla naszych obecnych pacjentów kożystających z terapii widzenia Remmed VR

Instrukcje do gier

W rozwijanej tabeli poniżej znajdują się instrukcje do poszczególnych gier. Tym z Państwa, którzy korzystają z domowej terapii wzroku na googleach Remmed VR zalecamy zapoznanie się z instrukcjami. 

Za pomocą trzymanego w ręku kontrolera należy karmić rybki. Tylko jedna z rybek w danej chwili jest głodna. Głodną rybę można rozpoznać po wyróżniającym ją kolorze (opcja łatwiejsza) lub tylko po otwartej buzi (opcja trudniejsza). Jeśli gracz się pomyli i będzie próbował nakarmić inną rybkę usłyszy sygnał dźwiękowy oraz zobaczy, że rybki przecząco kręcą głowami. Podczas gry należy czujnie obserwować całe stado ryb, ponieważ głodne rybki się zmieniają – nie należy za długo zwlekać. Do zwierząt możemy podejść. Najwłaściwszą odległością jest ta kiedy sięgamy karmidełkiem do rybek przy jednoczesnym obserwowaniu całego stada. Trzymany w ręce kontrolek (karmidełko) służy w tej grze tylko do wycelowania w głodną rybkę – nie trzeba naciskać przycisków.

Gra polega na łączeniu gwiazd za pomocą kosmicznego lasera gwiezdnego (kontroler). Po pojawieniu się nowej gwiazdy na niebie, gracz ustawia kółeczko celownika w samym jej środku. Następnie należy nacisnąć duży okrągły przycisk akcji. Jeśli zadanie zostało wykonane precyzyjnie, gwiazdy połączą się linią tworząc wzór a na niebie pojawi się kolejna gwiazda. Celem gracza jest ukończyć całą konstelację tak aby wyświetlił się kosmiczny rysunek. Zaraz po włączeniu się gry na niebie widoczne są tylko dwie gwiazdy – należy wybrać gwiazdę, która świeci jaśniej oraz migocze. W czasie gry najlepiej nie zmieniać ustawienia ciała i głowy, ponieważ nie sprawi to, że skierujemy wzrok na interesujący nas obiekt. Ruch wykonują tylko i wyłącznie oczu.

Gracz widzi geometryczną figurę na której pojedynczo, losowo pojawiają się kryształy. Celem gry jest zebranie wszystkich kryształów. Aby zebrać kryształ i zdobyć punkty należy ustawić celownik kontrolera w samym środku kryształu i nacisnąć przycisk. Podczas gry podobnie jak w grze kosmiczne rysunku nie należy zmieniać ustawienia ciała i głowy, a jedynie za pomocą ruchów oczu odnajdywać interesujący obiekt.

Podczas gry gracz steruje rybką. Rybka może poruszać się tylko po wyznaczonej trasie. Aby wprawić rybę w ruch należy umieścić na jej brzuchu celownik trzymanego w ręce kontrolera. Ponadto rybka może zwalniać lub przyspieszać. Po natrafieniu na ciemnego jeżowca, ustawionego na trasie, rybka zwolni. Aby temu zapobiec, należy przeskoczyć jeżowca poprzez kliknięcie przycisku akcji na kontrolerze. Natomiast po natrafieniu na żółtą strzałkę ryba przyspieszy. Aby przejść do kolejnego etapu, gracz musi dogonić uciekającą rozgwiazdę. Gdy tak się stanie pojawią się trzy perłopławy, w które należy wycelować i kliknąć przycisk akcji.

Zadaniem gracza jest sporządzenie magicznego wywaru z dostępnych warzyw i owoców. Gracz widzi jednocześnie dwa, trzy lub cztery owoce/warzywa. Widziane składniki wywaru mogą być takie same lub różne. Przy użyciu magicznej różdżki (kontrolera) należy wskazywać warzywo lub owoc będące w najbliższej odległości od gracza. Po wskazaniu najbliżej widzianego składnika gracz naciska przycisk akcji. Jeżeli warzywo lub owoc nie powędrowało do kociołka oznacza to, że inny składnik musiał znajdować się bliżej nas. Wówczas należy powtórzyć czynność.

Gra realizowana jest w trzech trybach: domyślnym, donutowym oraz mieszanym.

Tryb domyślny -> Za pomocą rękawicy sterowanej trzymanym w ręce kontrolerem należy rozbijać śnieżki rzucane przez bałwana. Wystarczy odpowiednio ruszyć rękawicą. Jeśli natomiast bałwan rzuci marchewką należy ją chwycić. Podczas łapania marchewki gracz naciska przycisk akcji umieszczony na kontrolerze. Grze przygląda się królik, który liczy na skrzynię pełną marchewek zebranych przez gracza. Celem gry jest uzbieranie marchewek dla królika przy jednoczesnej obronie przed zimnymi śnieżkami.

Tryb donutowy -> gra polega na zebraniu donutów przez ustawienie głowy na trasie lotu donuta. Jeśli przepyszny smakołyk zostanie złapany pojawia się przed oczami gracza i jest zjadany. Złapane donuty trafiają do budki z donutami. W czasie jednej rundy gracz może zdobyć aż 10 donutów.

Tryb mieszany -> To połączenie dwóch powyżej opisywanych trybów gry Bałwanek.

Zobacz również! – Tradycyjna terapia wzroku