Soczewki okularowe Blue Control

Czym są soczewki redukujące niebieskie światło

Codziennie narażeni jesteśmy na promieniowanie światła niebieskiego. Jest ono emitowane z ekranów smartfonów, telewizorów, komputerów, cyfrowych witryn sklepowych, a nawet z lamp LEDowych. W naturalnym otoczeniu światło niebieskie nie sprawia nam większych szkód, co więcej reguluje nasz rytm dobowy. Jednak w nadmiarze może sprawiać, że czujemy się zmęczeni, mamy problem z koncentracją, a oczy nas pieką i są suche. W skrajnych przypadkach może prowadzić do nieodwracalnych zmian siatkówki. Na szczęście, tak jak możemy chronić nasz wzrok przed promieniowaniem UV okularami przeciwsłonecznymi, tak samo możemy chronić je przed widmem światła niebieskiego – soczewkami BlueControl.

Jak działają powłoki Blue Control

Powłoka Blue Control umieszczana jest, jak filtr, na zewnętrznej stronie soczewki, dzięki czemu skutecznie neutralizuje promieniowanie z zakresu 380-500 nm (odcień od niebieskiego do fioletowego). Neutralizacja przebiega poprzez odbicie światła niebieskiego, stąd niebieski kolor refleksu od soczewki.  Oczywiście nie oznacza to, że nie widzimy kolorów niebieskich, są one jedynie lekko pożółcone, a co za tym idzie – przyjemniejsze dla oka.

Właściwości soczewek do pracy z komputerem

Dzięki zastosowania powłok neutralizujących niebieskie światła, soczewki Blue Control zapobiegają zmęczeniu i zaczerwienieniu oczu, a także mogą zmniejszać bóle głowy. Sprawiają, że praca przed monitorem nie jest aż tak szkodliwa. Dodatkowo redukują odblaski, zapewniając bardziej komfortowe i zrelaksowane widzenie, Soczewki okularowe z powłoką Blue Control są odporne na zarysowania i łatwe w czyszczeniu.

Dla kogo przeznaczone są soczewki okularowe z powłokami Blue Control

Soczewki Blue Control przeznaczone są przede wszystkim dla osób pracujących dużo z komputerem, telefonem, tabletem, osób pracujących w gabinetach biurowych, jak i w domu. Dobrze sprawdzają się również dla kierowców w warunkach ograniczonej widoczności i sportowców, ćwiczących na dworze.

Zalety

Pozostałe cechy

Okulary i soczewki okularowe do pracy z monitorem komputera. Wzornik powłoki Blue Control

Podusumowując

Jeśli w dalszym ciągu nie są Państwo przekonani czy opisywany produkt sprawdzi się w Państwa przypadku, pozostaje nam zaprosić do naszego zakładu optycznego OPTOMI we Wrocławiu gdzie zaprezentujemy wzornik. Za pomocą wzornika nałożonego na własne okulary lub bezpośrednio przed oczy (w przypadku osób nie korzystających z okularów korekcyjnych) mogą Państwo porównać jak wygląda obraz widziany w okularach z powłokami Blue Control. W takiej sytuacji zachęcamy spojrzeć na białą kartkę, własny smartfon oraz w kierunku świateł. Jako specjaliści w dziedzinie ochrony wzroku polecamy produkt przede wszystkim osobom pracującym zawodowo minimum 4 godziny przy monitorze komputera lub laptopa – z wyłączeniem zawodów tj. grafik komputerowy ze względu na potrzebę idealnego odwzorowania barw. 

Zapraszamy!